Terapia wibroakustyczna

wave-64170_1920Terapia wibroakustyczna polega na kontaktowym oddziaływaniu na chore tkanki przy pomocy mikrowibracji, czyli drgań dźwiękowych o zmieniającej się częstotliwości.
Urządzenie emitujące wibracje przykładane jest bezpośrednio do powierzchni ciała, wytworzone przez nie mikrowibracje przenikają do tkanek organizmu na głębokość od 7 do 14 centymetrów.
W momencie zetknięcia urządzenia z ciałem mikrowibracje przenoszone są z elementów wibrujących na tkanki organizmu. Częstotliwość drgań zmienia się automatycznie zgodnie z zaprogramowanym programem urządzenia.
Terapia wibroakustyczna poprawia przepływ płynów ustrojowych krwi i limfy na danym odcinku ciała. Masaż wibroakustyczny w okolicach nerek i wątroby przyśpiesza wydalanie osadów, zwiększa efektywność zabiegów antycellulitowych oraz zmniejsza intensywność reakcji alergicznych.
Wibroakustyka poprawiając krążenie krwi doprowadza do stabilizacji kręgosłupa poprzez ograniczenie napięcia mięśni, poprawę krążenia w układzie nerwowym i uelastycznienie dysków kręgowych.

Terapia wibroakustyczna skutecznie działa także przy chorobie zapalenia stawów, zapalenia korzonków nerwowych, ostrogi piętowej, złamania, zwichnięcia, artretyzm, nadciśnienie, alergie, cukrzyca.
Terapia wibroakustyczna okolic w których doszło do stanów chorobowych (ból) znacznie zwiększa prędkość wydalania zanieczyszczeń, zmniejsza obrzęk, przyśpiesza reakcję systemu immunologicznego i zwiększa efektywność terapii lekarstwami.

Zapraszamy do sekcji: Kontakt